phone icon
+38(044) 334 43 90 chevron down icon

Як вибрати телевізор ?

main article image

calendar4 трав. 2020 р.

views4715

Як вибрати телевізор в інтернет-магазині Foroom

У сучасному світі ТБ не вважається чимось недосяжним. Дане обладнання є в кожній квартирі. Виробники постійно вдосконалюють техніку і випускають нові моделі. 

Але якщо хочете придбати техніку в інтернет-магазині Foroom і не хочете переплачувати за функції, які в подальшому не знадобляться, тоді варто розібратися в сучасних тенденції та віяння.

Особливості вибору

 Вибираючи сучасний ТБ, необхідно враховувати багато параметрів. І ціна обладнання не повинна стояти на першому місці. Звичайно хороша техніка не може дешево стояти. Але не потрібно забувати, що цей девайс буде вам служити не один рік. Здійснюючи покупку, не варто економити. Враховуйте при цьому якість пристрою. Покупець повинен визначитися, які важливі опції, а без яких можна обійтися.

 

Тип екрана

Однією з важливих характеристик, яку потрібно враховувати – це тип екрану пристрою. Тип екрана може бути наступних видів:

Кінескопні. Ці моделі виробляли в радянський час, і вони відрізнялися невисокою вартістю і тривалим терміном використання.
Рідкокристалічні. Ці моделі мають доступну ціну, високу передачу кольору, передають картинку непоганої якості. Один з недоліків запропонованого обладнання в тому, що екран може вигоряти. Щоб цього уникнути, не можна допускати попадання сонячних променів на прилад. Тому що в такому випадку на екрані від цього з'являються плями.
Плазмові панелі. Такий екран являє собою герметичні клітинки, які заповнені газом. Завдяки цій конструкції телевізор не вигоряє і передає картинку більш високої якості, але вживає більше електричної енергії. Мінімальний розмір цих ТВ 32 дюйма.
LED-екрани. Представлені пристрої вважаються більш «просунутими», тому що в них застосовується світлодіодне підсвічування матриці. За параметрами LED-екрани трохи тонше РК-побратимів. Такі екрани відрізняються високою якістю картинки і використовують менше електричної енергії.
Лазерні екрани. Одна з переваг представлених моделей в невеликому споживанні електрики і довгому терміні використання. Передається картинка має непогану якість. Але недолік цих пристроїв у великій ціні.
Проекційні. Представлена техніка відрізняється непоганою якісною картинкою, а також передачею кольору. Але в той же час на них досить часто з'являються «биті» пікселі. Ці пристрої мають невеликий кут огляду.

Фізичні параметри 

Ще одна характеристика, яку необхідно враховувати – фізичні параметри. Виробники виготовляють плоскі і увігнуті телевізори.

Перші пристрої найчастіше зустрічаються у продажу і мають меншу вартість. Вигнуті моделі створюють ефект присутності, дозволяють повністю зануритися всередину зображення і коштують дорожче.

Увігнуті ТБ мають наступні переваги:

Маленька иммерсивность. На такому екрані глядач не отримує ефект як під час перегляду фільму в кінотеатрі, але все ж в маленькому відсотку він є. Чим більше розмір екрана, тим вище рівень иммерсивности.
Збільшення поля зору. В порівнянні з плоскими гаджетами, вигнуті моделі відрізняються більш широким полем зору.
Посилення глибини. Створювана таким екраном глибина дозволяє збільшити враження від перегляду фільмів та інших програм.
Покращений контраст.
Зовнішній вигляд. Такі телевізори виглядають елегантно.
Але увігнуті телевізори також мають такі недоліки:

Такий телевізор має невеликий кут огляду.
Розмір відображення злегка збільшується через кривизну екрану.
Ідеальну картинку можна побачити лише з центру.
Така модель телевізора виглядає на стіні громіздко і об'ємно.
Щоб повністю оцінити переваги вигнутих екранів, необхідно купувати техніку з великою діагоналлю. Але ціна представлених пристроїв вище.


Тип підсвічування

Те, якою буде якість зображення на агрегаті впливає вид підсвічування. Вона буває наступних видів:

Edge LED. В агрегаті такого виду світлодіоди встановлюються по контуру екрану. Завдяки цьому створюється враження освітлюваної рамки. Ці телевізори досить економічні.
QLED. У цьому обладнанні відсутній блок підсвічування. Виробники використовують як підсвічування квантові точки. Дана техніка передає кольори, які краще всього сприймає людське око. Передане зображення буде природний і яскравим. Ці прилади мають більшу вартість, ніж інші моделі.
Direct LED. Дана технологія є «просунутою». У пристрої світлодіоди стоять по всій площині. Користувач може по кожному диоду проводити регулювання. Це дозволяє легко змінювати затемнення квітів на ТБ. Завдяки цьому картинку можна зробити більш яскравою.
OLED. У якості підсвічування в такому ТБ застосовуються діоди, які покриваються люмінофором. Представлена техніка має великий кут огляду. Якщо будете довго переглядати улюблені програми ваші очі не втомляться. Але через високу вартість дозволити собі дану модель може не кожен.

 

 

 


Діагональ екрану

Ще однією важливою характеристикою є діагональ. Виробники виготовляють ТБ від 14 до 110 дюймів.

Підбираючи діагональ техніки, потрібно враховувати не тільки популярність пристрою, але і наступні критерії:

Розміри кімнат. Для великого залу потрібно вибирати відповідне обладнання. Для маленьких кімнат, таких як кухня або спальня, підійдуть невеликі прилади. Розмір пристрою повинен складати приблизно ¼ від відстані до місця, з якого планується проводити перегляд.
Цільове призначення техніки. Якщо ви підбираєте ТБ в кухню, тоді буде достатньо пристрої з діагоналлю 26 дюймів. Щоб зробити домашній кінотеатр, варто вибирати техніку побільше. Купувати ТБ від 55 дюймів можуть власники великих приміщень. Для вітальні або спальні, яка має середні розміри, підходять пристрої від 32 до 55 дюймів.


 

 

Дозвіл екрану

Дане поняття означає розмір картинки. Він вимірюється в пікселях. Картинка буде чіткіше і якісніше, чим більшим буде дозвіл екрану.

Цей параметр буває наступних видів:

HD. Дозвіл 1280х720 використовується в недорогих маленьких ТБ. Такі моделі підійдуть для кухонь.
Full HD. У багатьох пристроях використовуються дозвіл 1920х1080. Така техніка передає середня якість зображення і має доступну ціну.
Ultra HD–4K. Даний дозвіл буває двох різновидів: 3840х 2160 або 4096х 2160. В основному застосовується в техніці з діагоналлю як мінімум 32 дюйма. Зображення на цьому приладі виходить якісним, але вартість техніки велика.
Ultra HD – 8K. Представлені пристрої мають розширення 7680х 4320, але їх висока ціна.
Купуючи техніку, потрібно звертати увагу як на ціну, так і на те, для яких цілей буде застосовуватися ТБ.

 

Формат

Не варто залишати без уваги формат телевізора. Більшість моделей мають широкоформатний екран 16:9. Багато телепередач, а також фільмів здатні підтримують цей показник. Також даний формат є найбільш фізіологічним. На екранах, які мають велику діагональ також використовуються формати 16:10 або 21:9.

 

Частота і час відгуку

Підбираючи ТБ, також потрібно враховувати наступне - час відгуку. Цей параметр показує, як в кожному пікселі змінюється положення. Час відгуку впливає на те, з якою швидкістю буде змінюватися зображення.

На екрані ТБ буде проглядатися шлейф, якщо даний показник буде невеликим.

Чим більше представлені показники, тим краще. В техніці середньої ціни і хорошої якості цей показник складає не менше 400 Гц. Найбільшою частотою оновлення є 1000 Гц. 

 

Якість звуку

Комфорт перегляду фільмів і телепрограм залежить від «чистоти» звуку. Добре себе зарекомендували прилади з підтримкою NICAM, а також мають спеціальний декодер Dolby Digital. Плануєте купити хороший ТБ, тоді потужність динаміків на приладі повинна бути від 20 Вт. Покупцям варто придивитися до багатоканальної акустики.

 

Інтерфейс

В сучасному світі люди використовують велику кількість гаджетів, тому вибираючи ТБ, необхідно враховувати цей момент. Чим більше «гнізд» буде в пристрої, тим краще.

Пристрій може бути оснащено такими роз'ємами:

USB-порт. До нього можна підключати клавіатуру, веб-камеру, флешку і багато іншого. Тому чим більше USB-портів, тим краще. 
Jack5 або Mini-jack. Користувач зможе підключити навушники до ТБ.
S-Video. Цей роз'єм застосовується для того, щоб передавати зображення з ноутбука або комп'ютера на телевізор.
DVB-C/DVB-S. Він необхідний для «цифри», а також супутникового телебачення.
Купуючи пристрій, враховуйте, щоб роз'єми техніки, які вже є у вас, збігалися з роз'ємами ТБ.

Контрастність і яскравість пристроїв

Зображення на хороших приладах повинно бути яскравим. Але крім цього ТБ не має функціонувати на межі можливостей.

 

Вживання електроенергії

На те, скільки електроенергії вживають РК-техніка впливають параметри діагоналі. Тим вищою буде енергетичне споживання, чим більше цей параметр.

LED-телевізор може вживати від 40 до 300 Вт/ч. Зменшити витрату електроенергії може інтелектуальний контроль підсвічування і функція енергозбереження.

Додаткові функції

Крім основних параметрів необхідно враховувати додаткові функції техніки. Кожен повинен сам визначити без будь опцій можна обійтися, а без яких немає. 

 

Телевізори оснащуються наступними функціями:
• Wi-Fi. З допомогою цієї опції можна користуватися інтернетом через ТБ. 
• Картинка в картинці. Представлена функція необхідна для перегляду двох і більше каналів відразу. 
• Антибликовий екран. Дивитися ТБ з таким телеекраном набагато приємніше, тому що навіть сильно освітлений екран не буде виглядати як дзеркало. 
• Smart TV. Представлена опція необхідна для прямої трансляції програм і фільмів через інтернет. Для цього ТБ під'єднується до мережі. 
• «Список улюблених програм». З допомогою цієї опції користувач зможе додати в обране вподобану телевізійну програму. Не буде необхідності перемикати канали і контролювати час, коли буде йти улюблена телепрограма. 
• Прогресивна розгортка. Використання такої технології дозволяє отримати якісну картинку. Це можливо завдяки тому, що кадри передаються послідовно.
• Можливість підтримувати карту пам'яті. ТБ з цим роз'ємом дозволяє підключати пам'ять з фотоапарата і інших гаджетів прямо. 
• Управління технікою за допомогою жестів, а також голоси. 
• Система «Тайм-Шифт». Користуючись цією опцією, ви зможете при необхідності піти і поставити на паузу улюблену передачу. 
• 3D екран. Якщо ви є любителем кінотеатрів, але у вас не вистачає вільного часу ходити по таким закладам, тоді ця опція стане вам у пригоді. Ви зможете насолодитися об'ємним зображенням будинку. Але не забувайте, що від довгого перегляду 3D, очі можуть хворіти. 


Операційна система 
ТБ відрізняються один від одного операційною системою. Вибираючи ОС, потрібно враховувати власні уподобання. 


Товщина і вага ТБ
Виробники постійно намагаються зменшити вагу, а також товщину ТБ. Багато зараз кріплять телевізори до стіни. Так техніка візуально зливається зі стіною. Але перегородки, зроблені з гіпсокартону, можуть не витримати ваги такого пристрою. Якщо телевізор буде стояти на підставці, тоді цей параметр можна не враховувати. Головне, щоб розмір поверхні відповідав габаритами підставки.

 


Термін експлуатації
Стандартний термін експлуатації ТБ складає приблизно від 6 до 11 років. Пристрій звичайно може працювати і після закінчення цього терміну. Але в такому випадку зображення буде не настільки яскравим. Обладнання може працювати від 20 до 30 років.

 

 

 

 

 

 

 


Підведення підсумків 
Ознайомившись з вказаними характеристиками, ви можете починати вибирати телевізор. В каталозі інтернет-магазину Foroom представлений великий асортимент сучасних ТБ. Завдяки цьому проблем з вибором у вас не виникне.
Але яке обладнання вибрати? Враховуйте фінансові можливості і власні уподобання. 
Але якщо ви так і не змогли підібрати відповідне обладнання, зверніться за допомогою до нашим консультантам. Вони підберуть телевізор, який впишеться у ваш бюджет і буде мати хорошу якість.

chevron left Попередня стаття Наступна стаття chevron right
Всі акційні пропозиції

Підпишіться одним кліком